შინაგან საქმეთა სამინისტროს საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრ „112“-ში, საქართველოს მთავრობის უწყებათშორისი საკოორდინაციო საბჭოს მიერ მიღებული გადაწყვეტილების შესაბამისად, ქვეყანაში კორონავირუსის გავრცელების პრევენციისა და რისკების ეფექტიანი მართვის მიზნით, სადეზინფექციო სამუშაოები ჩატარდა.
პრევენციული ღონისძიებების ფარგლებში, სპეციალური ხსნარებით დამუშავდა "112"-ის შიდა და გარე პერიმეტრი, ოპერატორთა ცენტრალური დარბაზი, შეხვედრებისა და ადმინისტრაციის სამუშაო ოთახები.
რისკების ეფექტიანი მართვის მიზნით, სადეზინფექციო სამუშაოები შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფის სტრუქტურულ ერთეულებში მთელი ქვეყნის მასშტაბით, რეგულარულად ტარდება.

In accordance with the decision of Interagency Coordination Council of the Government of Georgia, disinfection activities were carried out at Public Safety Management Center "112" of the Ministry of Internal Affairs, in order to prevent the spread of coronavirus and with the aim of effective risk management in the country.
As part of the preventive measures, the interior and exterior of the "112" center, the central hall of the operators as well as the meeting and administration rooms were treated with special solutions.
In order to effectively manage the existing risks, disinfection works are carried out on the regular basis in the structural units of the Ministry of Internal Affairs throughout the country.